e-mail
tel. 22 762-08-08
Strona główna
Recepcja czynna: poniedziałek-piątek:10.00-20.00, sobota:10.00-15.00

Botox

Tu jesteś:    Strona główna  /   Usługi  /  Botox

BOTOX®

Złoty standard w medycynie estetycznej

BOTOX (terapia botulinowa) to jedyna metoda pozwalająca na redukcję zmarszczek mimicznych działająca na ich główną przyczynę, czyli mięśnie mimiczne. Zastrzyki z botoxu na pewien czas chemicznie blokują połączenia nerwowo-mięśniowe. Impuls nerwowy zostaje zatrzymany i nie dociera do mięśnia, który w ten sposób się nie kurczy. Terapia botulinowa najczęściej stosowana jest do zmniejszania bruzd pionowych i poprzecznych czoła oraz tzw. ?kurzych łapek?, które często pojawiają się u nawet bardzo młodych osób, których mimika twarzy jest bardzo żywa. Czasami, w przypadku bardzo głębokich bruzd, zabieg uzupełnia się przez wypełnienie ich innymi środkami (Juvederm, Restylane).

Botox może być wstrzykiwany tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy. W naszym gabinecie znajdującym się pod Warszawą zabieg przeprowadzany jest tylko przez profesjonalistów, gdyż aby prawidłowo wykonać taki zabieg należy posiadać odpowiednią wiedzę oraz być wystarczająco precyzyjnym. Zabieg jest niemal bezbolesny i bardzo krótki, a rezultat utrzymuje się nawet 6 miesięcy. Proces zanikania zmarszczek jest stopniowy i trwa do 2 tygodni. Lekarze potwierdzają, iż terapia botulinowa to zabieg całkowicie bezpieczny, nie uczulający i nie niosący skutków ubocznych. Jedynie czasem zaraz po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie. Zalecanym jest powtarzanie wstrzykiwania botoxu co 6 miesięcy, ponieważ po każdym zabiegu rezultaty mogą trwać dłużej.

Botox stosowany jest nie tylko w kosmetyce. Używa się go również lecząc zeza czy choroby neurologiczne związane z nadmiernym napięciem mięśni, czy przy schorzeniach związanych z nadmierną potliwością. Niestety, włókna nerwowe potrafią tworzyć nowe połączenia, stąd efekt zanika po ok. 6 miesiącach, kiedy to zabieg powinien zostać powtórzony.

Botox jest szeroko stosowany w usuwaniu zmarszczek:
- między brwiami (zmarszczki "lwie", okolica gładzizny czoła)
- poprzecznych czoła
- wokół oczu (kurze łapki)

 Przebieg zabiegu
Botox wstrzykiwany jest pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Niewielka ilość botuliny jest precyzyjnie umieszczana w kilku miejscach na twarzy. Czas trwania zabiegu to ok. 20 minut (zależnie od liczby punktów iniekcji), a ból jest minimalny.


Po zabiegu:

Bruzdy, zmarszczki w leczonych miejscach całkowicie lub częściowo zanikają, naturalna mimika twarzy pozostaje niezmieniona a wyraz twarzy jest łagodniejszy. Ilość stosowanego środka dla celów kosmetycznych jest nieporównywalnie niższa od ilości stosowanej dla celów leczniczych, jest zupełnie niegroźna i jest dobierana w zależności od indywidualnych potrzeb.

Botox zaczyna działać do tygodnia  po zabiegu, przy czym końcowy rezultat zaobserwować można po ok. 10 dniach i utrzymuje się do pół roku. Wpływ na to mają indywidualne cechy organizmu. Po 6 miesiącach pierwotna mimika powraca i jest to moment, w którym zabieg należałoby powtórzyć. Jeśli zabieg botoxu nie zostanie powtórzony to i tak skóra pacjentki będzie wyglądać młodziej, będzie bardziej wypoczęta. Często bruzdy, zmarszczki zostają spłycone, gdyż nie marszcząc czoła czy nie używając mięśni odpowiedzialnych za efekt ?kurzych łapek? dajemy skórze odpocząć. Kiedy działanie botoxu ustanie, skóra i tak jest odmłodzona. Jest to świetna inwestycja w przyszłość ? pozwalamy skórze odpoczywać przez 6 miesięcy (działanie profulaktyczne).

 

 

W naszym gabinecie stosujemy tylko oryginalny preparat BOTOX® firmy Allergan®.

Botox- Warszawa- zapraszamy!


Wróć

Cennik

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym cennikiem oferowanych przez nas usług...
Start O firmie Usługi Cennik Aktualności Kontakt POLITYKA COOKIES


Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych