e-mail
tel. 22 762-08-08
Strona główna
Recepcja czynna: poniedziałek-piątek:10.00-20.00, sobota:10.00-15.00

Usuwanie przebarwień

Tu jesteś:    Strona główna  /   Usługi  /  Usuwanie przebarwień

Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe powstające na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze lub nierównomiernemu jej rozłożeniu. Objawiają się w postaci mniejszych bądź bardziej rozległych brązowych plam na twarzy, szyi, dekolcie, rękach i plecach. Ponieważ pojawiają się najczęściej na odkrytych częściach ciała stanowią duży problem zarówno kosmetyczny jak i psychologiczny. Zmiany te ulegają nasileniu pod wpływem ekspozycji na promienie słoneczne (UVA i UVB).
Pod względem histologicznym przebarwienia można podzielić na trzy grupy: naskórkowe, skóry właściwej i mieszane. W przypadku pierwszej grupy sprawa jest prosta, zazwyczaj głębszy pilling i kremy rozjaśniające przynoszą dobre efekt. W drugiej i trzeciej grupie przebarwień najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku terapii skojarzeniowej polegającej na łączeniu różnych metod: kremów ograniczających pigmentacje, mikrodermabrazji i zabiegów laserowych. Terapię laserową wykorzystuje się szczególnie w przypadku zmian barwnikowych umiejscowionych w skórze właściwej ponieważ ten typ zmian nie udaje się usunąć żadnymi innymi metodami stosowanymi zewnętrznie. Metoda ta jest wykorzystywana w przypadku najbardziej opornych przebarwień.

 

Przyczyny powstawania przebarwień:
- doustna antykoncepcja;
- ciąża;
- leki i zioła światłouczulające;
- okres menopauzy;
- choroby wątroby;
- zaburzenia pracy tarczycy, nadnerczy.

Zabieg usuwania przebarwień przeprowadzamy za pomącą najnowszej generacji urządzenia IPL- Lumenis One firmy Lumenis- światowego lidera w produkcji urządzeń laserowych stosowanych w medycynie i kosmetyce. Firma ta jako pierwsza w połowie lat dziewięćdziesiątych wprowadziła na rynek intensywne źródło światła IPL. Od tego czasu nieustannie udoskonala tą technologię. Lumenis One to ostatnie osiągniecie koncernu, najwyższa klasa światowa – IPL tzw. czwartej generacji. W trakcie wykonywania zabiegu światło wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie. Po zabiegu zmiana barwnikowa ulega ściemnieniu a następnie stopniowemu złuszczeniu i zanikowi. Najlepsze efekty uzyskuje po serii od 2 do 5 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni.

 

Wskazania do zabiegu:
- piegi;
- plamy posłoneczne;
- plamy soczewicowe (starcze);


Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża;
- opalenizna (min. miesiąc przed zabiegiem);
- stosowanie samoopalaczy;
- kremy z retinolem;
- leki i zioła światłouczulające
- B-karoten;
- cukrzyca, bielactwo;
- aktywna infekcja w miejscu wykonywania zabiegu
- skłonności do bliznowacenia;

Postępowanie po zabiegu
- zabiegi należy powtarzać co 3 do 6 tygodni;
- nie eksponować skóry na słońcu min. jeden miesiąc po zabiegu (zabezpieczać skórę
  wysokimi filtrami);
- przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących
  i wysuszających;
- kilka razy dziennie zalecamy używanie kremu alantan, panthenol, bepanthen.

Przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ zabieg nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji a jedynie usuwa jej skutki. Dlatego niezwykle ważnym punktem terapii i zapobieganiem powstawania przebarwień jest profilaktyka oparta na unikaniu ekspozycji na promienie UV (stosowanie skutecznej ochrony).

 


Wróć

Cennik

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym cennikiem oferowanych przez nas usług...
Start O firmie Usługi Cennik Aktualności Kontakt POLITYKA COOKIES


Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych