ikona Adres gabinetu
Kochanowskiego 3
05-091 Ząbki k/Warszawy
ikona Recepcja czynna
pon.-pt:10.00-20.00
sobota:10.00-15.00

Autologicznie kondycjonowana surowica (ACS)

 

 

ACS to innowacyjna koncepcja pielęgnacji Twojej skóry!

 

Dzięki surowicy ACS oferowanej w naszym gabinecie możemy zapewnić w 100% naturalną terapię, która prowadzi do długotrwałego, zdrowego wyglądu skóry i jest zintegrowana z istniejącymi koncepcjami leczenia kwasem hialuronowym i toksyną botulinową typA.

Wszystkie składniki potrzebne do osiągnięcia pożądanego celu terapeutycznego są w Tobie – Twoja krew jest głównym materiałem do Twojego spersonalizowanego zabiegu.

 

Wskazania:

Redukcja zaczerwienienia zapalnego skóry

Poprawa jędrności

Poprawa elastyczności

Zwiększona produkcja kolagenu w skórze

Zwiększenie zawartości elastyny 

Zwiększony obrót komórek macierzystych w skórze

Poprawa nawilżenia

Redukcja objawów trądziku różowatego

Poprawa kondycji skóry głowy

Stumulacja wzrostu nowych włosów na skórze głowy

 

1. Pobranie krwi

Krew od pacjenta pobierana jest do specjalistycznych i opatentowanych strzykawek. Konstrukcja strzykawki powoduje, że komórki pobranej krwi są pobudzane do produkcji białek prowzrostowych i  przeciwzapalnych – wśród których główną rolę odgrywa tzw. antagonista receptora interleukiny-1

 
 

2. Inkubacja

Inkubacja krwi, podczas której zachodzi proces syntezy białek ochronnych. Pod wpływem kontaktu krwi ze specjalnie spreparowaną, apirogenną powierzchnią szklaną, w trakcie inkubacji dochodzi do gwałtownego nasilenia syntezy białek o działaniu przeciwzapalnym m. in. antagonisty receptora IL-1 (IL-1Ra), czynników wzrostu jak IGF, TGF-β, PDGF, FGF). Proces syntezy białek w inkubatorze  przebiega w temperaturze 37 o C i  trwa 6-9 godzin. Oddzielanie od skrzepu krwi surowicy z nowopowstałymi białkami przeciwzapalnymi. W procesie odwirowania krwi po inkubacji otrzymuje się pozbawioną komórek surowicę. Surowica zawiera znacznie zwiększone stężenie własnego białka IL-1Ra i innych białek przeciwzapalnych. Jest to tzw.  autologiczna kondycjonowana surowica – ACS Z jednego pobrania krwi otrzymuje kilka porcji kondycjonowanej surowicy, która jest następnie używana do serii wstrzyknięć, zawsze u tego samego pacjenta od którego krew została pobrana. Pierwsze wstrzykniecie surowicy może być wykonane jeszcze tego samego dnia co pobranie krwi. Do kolejnych wstrzyknięć nie ma konieczności ponownego pobierania krwi – uzyskane za pierwszym razem porcje kondycjonowanej surowicy przechowuje się bowiem w stanie zamrożonym w temperaturze – 20°C i po rozmrożeniu są one wykorzystywane do kolejnych wstrzyknięć.

3. Odwirowanie

Surowica z nowopowstałymi białkami ochronnymi zostaje oddzielona od skrzepu krwi.

 

4. Iniekcja

Podanie surowicy za pomocą specjalego pistoletu do mezoterapii

 

Zobacz cennik
Cennik usług
Zapoznaj się z ofertą
rozwiń