ikona Adres gabinetu
Kochanowskiego 3
05-091 Ząbki k/Warszawy
ikona Recepcja czynna
pon.-pt:10.00-20.00
sobota:10.00-15.00

Redukcja zmarszczek mimicznych

Złoty standard w medycynie estetycznej
 
 
Terapia botulinowa to jedyna metoda pozwalająca na redukcję zmarszczek mimicznych działająca na ich główną przyczynę, czyli mięśnie mimiczne. Zastrzyki na pewien czas chemicznie blokują połączenia nerwowo-mięśniowe. Impuls nerwowy zostaje zatrzymany i nie dociera do mięśnia, który w ten sposób się nie kurczy. Terapia botulinowa najczęściej stosowana jest do zmniejszania bruzd pionowych i poprzecznych czoła oraz tzw. 'kurzych łapek', które często pojawiają się u nawet bardzo młodych osób, których mimika twarzy jest bardzo żywa. Czasami, w przypadku bardzo głębokich bruzd, zabieg uzupełnia się przez wypełnienie ich innymi środkami.
 
Preparat może być wstrzykiwany tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy. W naszym gabinecie znajdującym się pod Warszawą zabieg przeprowadzany jest tylko przez profesjonalistów, gdyż aby prawidłowo wykonać taki zabieg należy posiadać odpowiednią wiedzę oraz być wystarczająco precyzyjnym. Zabieg jest niemal bezbolesny i bardzo krótki, a rezultat utrzymuje się nawet 6 miesięcy. Proces zanikania zmarszczek jest stopniowy i trwa do 2 tygodni. Lekarze potwierdzają, iż terapia botulinowa to zabieg całkowicie bezpieczny, nie uczulający i nie niosący skutków ubocznych. Jedynie czasem zaraz po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie. Zalecanym jest powtarzanie wstrzykiwania botoxu co 6 miesięcy, ponieważ po każdym zabiegu rezultaty mogą trwać dłużej.
 
Toksyna botulinowa stosowana jest nie tylko w kosmetyce. Używa się go również lecząc zeza czy choroby neurologiczne związane z nadmiernym napięciem mięśni, czy przy schorzeniach związanych z nadmierną potliwością. Niestety, włókna nerwowe potrafią tworzyć nowe połączenia, stąd efekt zanika po ok. 6 miesiącach, kiedy to zabieg powinien zostać powtórzony.
 
Zabieg jest szeroko stosowany w usuwaniu zmarszczek:
- między brwiami (zmarszczki 'lwie', okolica gładzizny czoła)
- poprzecznych czoła
- wokół oczu (kurze łapki)
 Przebieg zabiegu
Preparat wstrzykiwany jest pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Niewielka ilość botuliny jest precyzyjnie umieszczana w kilku miejscach na twarzy. Czas trwania zabiegu to ok. 20 minut (zależnie od liczby punktów iniekcji), a ból jest minimalny.
 
 
Po zabiegu:
 
Bruzdy, zmarszczki w leczonych miejscach całkowicie lub częściowo zanikają, naturalna mimika twarzy pozostaje niezmieniona a wyraz twarzy jest łagodniejszy. Ilość stosowanego środka dla celów kosmetycznych jest nieporównywalnie niższa od ilości stosowanej dla celów leczniczych, jest zupełnie niegroźna i jest dobierana w zależności od indywidualnych potrzeb.
 
Terapia zaczyna działać do tygodnia  po zabiegu, przy czym końcowy rezultat zaobserwować można po ok. 10 dniach i utrzymuje się do pół roku. Wpływ na to mają indywidualne cechy organizmu. Po 6 miesiącach pierwotna mimika powraca i jest to moment, w którym zabieg należałoby powtórzyć. Jeśli zabieg nie zostanie powtórzony to i tak skóra pacjentki będzie wyglądać młodziej, będzie bardziej wypoczęta. Często bruzdy, zmarszczki zostają spłycone, gdyż nie marszcząc czoła czy nie używając mięśni odpowiedzialnych za efekt ?kurzych łapek? dajemy skórze odpocząć. Kiedy działanie botoxu ustanie, skóra i tak jest odmłodzona. Jest to świetna inwestycja w przyszłość ? pozwalamy skórze odpoczywać przez 6 miesięcy (działanie profulaktyczne).
 
 
W naszym gabinecie stosujemy tylko oryginalne preparaty zakupione zgodnie z prawem farmaceutycznym (m in. z zachowaniem ciągu chłodniczego).
Zapraszamy!
Zobacz cennik
Cennik usług
Zapoznaj się z ofertą
rozwiń